Dla dzieci strona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Poznaj Super Kota 

 

Super Kot – maskotka Gminy Trzebnica dedykowana dzieciom. Premiera wizerunku superbohatera z naszej gminy miała miejsce podczas XXXIII Trzebnickiego Święta Sadów. Dzieci mogły się sfotografować z wielką podobizną Super Kota oraz otrzymać znak pomocnika – pieczątkę w kształcie kociej łapki.

IMG_8035.jpeg

 
 

 

super_kot_kredki.jpeg

Trzebnica otoczona jest Kocimi Górami, być może dlatego kojarzy się z tym sympatycznym zwierzakiem. Potwierdziły to także badania przeprowadzone wśród mieszkańców w ubiegłym roku, w których kot pojawiał się bardzo często jako odpowiedź na pytanie o symbol Trzebnicy. Stąd tez pomysł na wykorzystanie wizerunku kotka do promocji miasta i gminy wśród dzieci, bo poprzez zabawę mogły budować poczucie tożsamości i więzi ze swoją małą ojczyzną. Wiosną 2013 roku w Trzebnicy zostały zamontowane trzy rzeźby kotków – w Parku Solidarności, przy scenie na Trzebnickich Stawach oraz przy Gminnym Parku Wodnym Trzebnica ZDRÓJ, a następnie podczas Święta Sadów zaprezentowano Super Kota.

 

 

 

Przyjazny i sympatyczny superbohater jest wykorzystany przy akcjach skierowanych do dzieci, jak Dzień Dziecka, otwarcia placów zabaw, spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w przedszkolach i szkołach. Jego wizerunek pojawia się na wielu materiałach promocyjnych przeznaczonych dla najmłodszych – np. notesikach, kredkach, breloczkach, odblaskach, kubkach czy koszulkach. Wprowadzone są również kolorowanki oraz komiksy z Super Kotem działającym w Gminie Trzebnica, a także giry, np. karciane.

Super Kot na Trzebnickim Święcie Sadów.jpeg

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności