Sport i rekreacja powrot.pngPowrót
       

Trzebnica to nie tylko zabytki, ale miasto, gdzie wolny czas można spędzić na tysiące rożnych sposobów. Lubiący aktywny wypoczynek nie będą rozczarowani: Trzebnica i okolice gwarantują szeroką ofertę, poczynając od basenu, licznych boisk sportowych, kortów tenisowych, w okresie zimowym sztucznego lodowiska.

Zarówno mieszkańców jak odwiedzających miasto gości zapraszają oznakowane trasy spacerowe, biegowe, rowerowe czy do modnego nordic walkingu. Jest z czego wybierać. Wielbicielom sportu, zarówno amatorom, jak i profesjonalistom, Trzebnica oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportu. Położenie i nowoczesna infrastruktura sprzyja nie tylko treningom, ale także organizacjom meczów i rozgrywek. Wszystko w myśl hasła: Trzebnica - gmina wspierająca sport. Na miłośników wędrówek czekają ciekawe scenariusze po mieście, piękne widoki, cisza i spokój z dala od wielkomiejskiego zgiełku i świeże powietrze.

      Gmina Wspierająca Sport (Kopiowanie).jpeg  
 

 

   

Trzebnicki Stadion Miejski FAIR PLAY ARENA: zmodernizowany i oddany do użytku w 2011 r. Stadion Miejski, na którym obecnie odbywają się treningi trzebnickich grup oraz międzynarodowych zespołów piłkarskich.

 

Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ: Kompleks basenów składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej. W skład części wewnętrznej wchodzą basen pływacki o powierzchni 312,5 m², basen rekreacyjny o powierzchni 204,6 m² ze zjeżdżalnią, basen dla dzieci o powierzchni 82,2 m² oraz saunarium. Część otwarta kompleksu basenów składa się z basenu zewnętrznego o powierzchni 703,2 m² oraz brodzika dla dzieci, nowoczesnego placu zabaw  oraz boiska do siatkówki plażowej. Obiekt przystosowany jest w pełni dla osób niepełnosprawnych. Przy basenie dostępny jest parking  na ok. 100 miejsc parkingowych. Od pierwszych dni basen bije rekordy popularności.

 

Kompleks Boisk Sportowych Orlik: położony w okolicach największego trzebnickiego parku miejskiego - Parku Solidarności, wraz z kortami tenisowymi oraz pobliskim skateparkiem jest miejscem spotkań dzieci i młodzieży. Jedno z boisk zmienia się zimą w sztuczne lodowisko. W Parku Solidarności znajdują się boiska do gry w badmintona, siatkówki plażowej oraz gry w bule.

 

Ścieżki Lasu Bukowego: trasy Lasu Bukowego z wyznaczonymi miejscami piknikowymi, ścieżkami spacerowymi, rowerowymi, biegowymi i do nordic walkingu oraz ścieżką dydaktyczną i historyczną, stanowią doskonałą możliwość na aktywny wypoczynek.

 

Profesjonalne trasy biegowe: wyznaczone i oznakowane wokół stawów trzebnickich oraz po lesie trasy biegowe i do nordic walkingu są adresowane do wszystkich lubiących aktywnie wypoczywać. Trasy są poprowadzone po pagórkowatym leśnym terenie (pętla o długości 3300 metrów) oraz po terenach stawów trzebnickich (pętla dookoła stawów o długości 1100 metrów). Trasa, przeznaczona dla osób uprawiających nordic walking prowadzi ze Stawów Trzebnickich, obok Kompleksu Boisk Sportowych Orlik do Parku Solidarności. Wszystkie trasy są oznakowane tabliczkami kierunkowymi, informacyjnymi, łącznie z mapą i przebiegiem tras.

     

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności