Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Komfort i bezpieczeństwo na rowerze

 

Ciągi pieszo-rowerowe prowadzące z Trzebnicy do Będkowa oraz z Trzebnicy do Sulisławic, będą pierwszymi inwestycjami jakie powstaną w ramach pozyskanego przez burmistrza Marka Długozimę 7, 5-milionowego dofinansowania projektu „Budowa ścieżek rowerowych tras dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica”. Otwarcie ofert na ich budowę odbyło się 15 stycznia.

W ramach wspomnianego dofinansowania powstanie również ciąg pieszo-rowerowy prowadzący do Księginic oraz ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej. Dodatkowo wybudowane będą parkingi na ul. Wałowej i ul. Oleśnickiej, a także centra przesiadkowe w Trzebnicy przy ul. Kolejowej oraz w Brochocinie przy stacji szynobusa. Łącznie powstaną 143 nowe miejsca postojowe.

– Całość projektu to wartość ponad 11 milionów złotych. Cieszę się, że moje skuteczne działania przyniosły efekt w postaci pozyskanego dofinansowania w kwocie 7 ,5 miliona złotych. Pozwoli to znacząco rozbudować sieci połączeń pieszych i rowerowych, co z kolei wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Dodatkowo dzięki pozyskanym funduszom powstaną cztery przestronne parkingi. Blisko 150 nowych miejsc postojowych to odpowiedź na głosy mieszkańców. Staram się na bieżąco reagować na ich potrzeby i dostosowywać przestrzeń miasta i gminy w taki sposób, by ułatwiać im życie i codzienne funkcjonowanie. Powstanie wymienionych wyżej inwestycji będzie kolejną ze zrealizowanych przeze mnie obietnic wyborczych, które na lepsze zmieniają oblicze naszej gminy. 

Warto zauważyć, że w ramach projektu powstanie aż 12,5 kilometra ścieżek rowerowych, w tym ta najdłuższa – trasą dawnej kolei wąskotorowej. Poprowadzona zostanie ona w pasie chodników dróg miejskich ulicami: Wrocławską, Armii Krajowej, 3-go Maja, Oleśnicką, Henryka Brodatego i ul. Prusicką, a poza granicami miasta w pasie drogi powiatowej na trasie Nowy Dwór-Brzyków.

IMG_6054.jpeg Otwarcie ofert na budowę ścieżek pieszo-rowerowych z Trzebnicy do Będkowa oraz Sulisławic, na których wykonanie przeznaczono blisko 2 mln złotych. Na zdjęciu od lewej: Jerzy Chomkowicz z wydziału TI, burmistrz Marek Długozima, naczelnik wydziału TI Zbigniew Zarzeczny oraz pracownicy: Monika Białas, Malwina Piasecka-Laska, Paweł Jędrzejewski i Stanisław Koszałko.

 

mapa ścieżki rowerowe plan orientacyjny.jpeg

Na terenie Gminy Trzebnica powstaną liczne ciągi pieszo-rowerowe - łącznie 12,5 kilometra ścieżek.

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności