Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Pierwsze ścieżki już niebawem

 

Rowerem do Będkowa lub Sulisławic? Nic prostszego! Już niebawem rozpocznie się budowa dwóch ponad kilometrowych ścieżek pieszo-rowerowych. Wszystko za sprawą podpisanych przez burmistrza Marka Długozimę umów. Wspomniane inwestycje są częścią – wartego ponad 11mln zł – projektu pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica", w ramach którego łącznie powstanie 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych.

Ścieżkę do Będkowa wybuduje wrocławska firma Muster-BUD, trasę do Sulisławic firma PUB „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich, ta sama, która realizuje już budowę parkingu w postaci centrum przesiadkowego przy nowo powstającym Gminnym Żłobku i Przedszkolu – łącznie 58 miejsc parkingowych. Dwie kolejne tego typu inwestycje powstaną przy dworcach kolejowych: w Trzebnicy (36 miejsc postojowych) i Brochocinie (10 miejsc postojowych). Otwarcie ofert na ich budowę odbyło się w poniedziałek 19 lutego w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy. Koszt wspomnianych inwestycji to ponad 4 mln zł.

 

– Cieszę się, że moje konsekwentne działania, takie jak pozyskane dofinansowanie w kwocie 7,5 mln złotych czy realizacja celów związanych z remontem strategicznych dróg powiatowych wraz z ich rozbudową o infrastrukturę pieszo-rowerową pozwolą, by do końca roku w naszej gminie znalazło się ponad 22 km czynnych ścieżek rowerowych. W tym m.in. te do Sulisławic, Będkowa i Księginic oraz najdłuższa prowadząca trasą dawnej kolei wąskotorowej. Te inwestycje pozwolą zmienić obraz komunikacji, bezpieczeństwa oraz turystyki w naszej gminie. Warto dodać do tego blisko 150 nowych miejsc parkingowych, które pozwolą odwiedzającym nas gościom pozostawić samochód i dalej kontynuować podróż rowerem. Zwiększą one również komfort mieszkańców korzystających z nowych inwestycji, takich jak Gminny Żłobek wraz z Przedszkolem, multifunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny czy hala widowiskowo-sportowa – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Wszystkie inwestycje związane z projektem budowy ścieżek rowerowych zostaną ukończone w roku bieżącym.

 

mapa ścieżki rowerowe plan orientacyjny.jpeg

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności