Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Pumptrack coraz bliżej

 

Młodzież w Gminie Trzebnica może już się cieszyć na myśl o pumptracku, który powstanie w sąsiedztwie budowanego żłobka, przedszkola i obiektu sportowo-rekreacyjnego z czterema salami do squasha, spinningiem, fitnessem i siłownią. W Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert na jego budowę, w którym uczestniczył burmistrz Marek Długozima.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BT Project z Poznania. Koszt inwestycji to ok. 300 tys. zł.

Tym przetargiem dotrzymuję słowa danego przedstawicielom młodzieży, którzy przyszli do mnie z pomysłem budowy pumptracka. Zawsze jestem otwarty na inicjatywy mieszkańców, tym bardziej gdy z pomysłami przychodzą do mnie młodzi i pełni pasji ludzie. Wtedy wiem, że szansa na sukces takich projektów jest zdecydowanie większa. Tak powstał m.in. trzebnicki skatepark, Street Workout Park, a obecnie rusza sekcja esportu. Mam nadzieję, że pumptrack posłuży im w rozwoju swoich sportowych pasji – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Asfaltowy tor rowerowy Pumptrack składa się z garbów, zakrętów, profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwym było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu, projektowane są odnogi i alternatywne linie przejazdu.

W pobliżu nowego pumptracka znajdują się inne liczne atrakcje dla spragnionych wysiłku fizycznego, takie jak: kompleks boisk Orlik, skatepark, Street Workout Park. Na uwagę zasługują też budowane centrum sportowo-rekreacyjne czy hala widowiskowo-sportowa.  W pierwszym budynku znajdziemy cztery sale do squasha, salę do spinningu, siłownię czy fitness. Hala natomiast, to widownia do 1000 osób i możliwość treningu gier zespołowych.

11 (2).jpeg

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności