Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Pętlą rowerową po Gminie Trzebnica

 

W szybkim tempie powstają ścieżki pieszo-rowerowe prowadzące po Gminie Trzebnica. Ponad 25 kilometrów nowych rowerostrad jeszcze w tym roku da mieszkańcom komfort bezpiecznego poruszania, uprawiania sportu czy turystyki rowerowej.

Cały projekt pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica" wart jest ponad 11 milionów złotych. Składają się na niego ścieżki prowadzące do Sulisławic, Będkowa, Księginic oraz ul. Wrocławską, ul. Armii Krajowej, wokół Stawów Trzebnickich, ul. 1 Maja, ul. Obrońców Pokoju, ul. Kolejową, nowo oddaną Aleją Zakochanych biegnącą po nasypie dawnej wąskotorówki, ul. Grunwaldzką, następnie fragmentem starej trasy kolei wąskotorowej do ul. Henryka Brodatego, ul. Piwniczną, ul. Milicką, łącznikiem ul. Siostry Hilgi Brzoski, ul. Prusicką oraz drogą w kierunku Nowego Dworu i Brzykowa do granicy z Gminą Prusice. Ze ścieżką prowadzącą do Sulisławic łączyć się będzie ta biegnąca ul. 3 Maja, ul. Wesołą, ul. Oleśnicką oraz ul. Czereśniową. Tymi wszystkimi odcinkami pojedziemy jeszcze w tym roku, podobnie jak ścieżką z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego, która powstaje w sąsiedztwie remontowanej obecnie drogi. Łącznie daje to ponad 25 kilometrów dróg rowerowych. Dodatkowo powstanie dworzec autobusowy w sąsiedztwie dworca kolejowego oraz 143 nowe miejsca parkingowe.

– Ciąg tych ścieżek jest bardzo ważny ze względu na poprawę komfortu i bezpieczeństwa życia mieszkańców, ale również turyści skorzystają z możliwości zwiedzenie naszej Gminy na rowerze. Co ważne, dzięki bardzo dobrej współpracy mojego Klubu Radnych „Skuteczni dla Rozwoju” oraz Klubu Prawa i Sprawiedliwości w zarządzanym przez nas Powiecie Trzebnickim, możliwy był również wyczekiwany remont drogi z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego wraz z budową ścieżki rowerowej. Tym samym na terenie naszej Gminy powstanie łącznie ponad 25 km rowerostrady, a Trzebnice oplecie rowerowa pętla. Tymi inwestycjami, po raz kolejny udowadniam, że dla mnie liczą się czyny, a nie słowa – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Jeszcze w tym tygodniu burmistrz Marek Długozima ogłosi przetarg na ostatni fragment pierwszego etapu budowy trzebnickiej rowerostrady prowadzący ul. Milicką do Księginic.

15.png

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności