Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Nowa hala widowiskowo-sportowa będzie wizytówką Trzebnicy

 

Trwają prace związane z budową drugiej po aquaparku największej inwestycji w powojennej historii Trzebnicy. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 3,5 tys. m². Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Koszt budowy to ponad 20 milionów złotych. Teren budowy wizytował burmistrz Marek Długozima.

Żelbetonowa konstrukcja trybun została już zamontowana, a z jej korony roztacza się widok na cały ogrom prowadzonej inwestycji. Trwają również prace związane z budową parkingu, który posłuży do obsługi hali.

- Regularnie wizytuję teren prowadzonych prac, czerpiąc ze swojego doświadczenia staram się na bieżąco konsultować z kierownikiem budowy różne rozwiązania, które w przyszłości będą ułatwieniem dla mieszkańców i funkcjonowania samego obiektu. Tak ogromna inwestycja wymaga wielu decyzji, często związanych z kluczowymi aspektami dalszej budowy. Jako gospodarz jestem odpowiedzialny za to, żeby powstająca hala była kolejną wizytówką naszej Gminy. Spełnionym marzeniem mieszkańców oraz moim  – powiedział burmistrz i dodał: -Wrażenie robi również nowy parking, który oprócz normalnego wykorzystania, będzie mógł służyć jako miejsce koncertów czy kina plenerowego.

Przypomnijmy, że nowa hala widowiskowo-sportowa będzie uzupełnieniem kompleksu sportowo-edukacyjnego mieszczącego się przy ul. 3. Maja. Wcześniej w jego ramach powstały Szkoła Podstawowa nr 2, Gminna Szkoła Muzyczna, Orlik, boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią oraz otwarte 30 sierpnia bieżącego roku żłobek wraz z przedszkolem. Jeszcze w tym miesiącu swoje otwarcie będzie miał obiekt sportowo-rekreacyjny, gdzie znajdą się cztery sale do squasha, a także do spinningu, fitnessu czy siłowni.

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności