Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Modernizacja Urzędu Miejskiego

 

W ramach zadania „Rewitalizacja Gminy Trzebnica poprzez utworzenie Galerii Wystawienniczej. Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Trzebnicy”, powstanie Nowoczesna galeria sztuki połączona z gminnym punktem informacji turystycznej, dodatkowo przebudowane zostanie wejście do urzędu z platformą dla niepełnosprawnych. Wymienione inwestycje będą możliwe dzięki podpisanej przez burmistrza Marka Długozimę umowie ze Zbigniewem Mikolukiem z firmy MIKOLUK – BUDOWNICTWO I ZABYTKI. Koszt prac wyniesie ponad 2,5 mln. zł.

W ramach przewidzianych zmian powstanie przestronna galeria sztuki składająca się z holu, w którym znajdzie się punkt informacji turystycznej, obok niego duża i mała sala z przestrzenią wystawową. Większa z sal, wyposażona w sprzęt multimedialny, będzie pełniła również funkcje konferencyjne. Galeria w całości będzie przeszklona. Od strony ul. Daszyńskiego powstanie zautomatyzowana platforma dla osób niepełnosprawnych, a także przestrzeń relaksacyjna. Kolejnym etapem prac będzie wykonany remontu elewacji budynku Urzędu Miejskiego.

– Przestrzeń wystawowa w bliskim sąsiedztwie Urzędu Miejskiego jest bardzo potrzebna, na co moją uwagę zwracali artyści. W rozmowach ze mną, podkreślali chęć prezentowania u nas wystaw o ogólnopolskiej czy też europejskiej renomie. Teraz będzie to możliwe. Nowa przestrzeń pozwoli również na lepszy kontakt mieszkańców odwiedzających urząd ze sztuką, ale i z historią Trzebnicy – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Przed urzędem powstanie również miejsce relaksu z ławeczkami otoczonymi zielenią, a także platforma dla osób niepełnosprawnych, co w znaczący sposób ułatwi im załatwienie spraw urzędowych. Przypomnę, że już na początku pierwszej swojej kadencji zdecydowałem o budowie wewnętrznej windy. Nowa platforma będzie jej doskonałym uzupełnieniem. Sam budynek urzędu zostanie odświeżony wizualnie.

urząd wizualizacja.jpeg

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności