Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Pomysł na nowe dziecięce atrakcje

 

Ścianka wspinaczkowa oraz wodne place zabaw – to pomysły na zaaranżowanie nowej przestrzeni zachęcającej dzieci i młodzież do ruchu oraz zwiększające atrakcyjność Trzebnicy. Stale obserwuję trendy oraz innowacje wprowadzane przez ośrodki miejskie w kraju i za granicą oraz słucham potrzeb i uwag mieszkańców. Kilka lat temu pomyślałem o utworzeniu w Trzebnicy wodnych placów zabaw oraz postawieniu w naszym mieście profesjonalnej ścianki wspinaczkowej. Rozpoczęcie nowej kadencji jest bardzo dobrym momentem, by te plany zacząć wdrażać w życie – mówi burmistrz Marek Długozima.

Podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 14. grudnia 2018 r., przedstawiciele firmy Vitaro zaprezentowali koncepcję utworzenia 12-metrowej ścianki wspinaczkowej o różnych stopniach trudności z częścią zamkniętą oraz zewnętrzną. Inwestycja zlokalizowana ma być przy nowo wybudowanym Gminnym Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym. Przy ściance pracować będą wykwalifikowani instruktorzy.

Kolejnym innowacyjnym pomysłem, który będzie realizowany w Trzebnicy jest utworzenie wodnych placów zabaw. Jeden z nich ma być zlokalizowany na terenie basenu zewnętrznego przy Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-ZDRÓJ, dzięki czemu znacznie wzrośnie liczba atrakcji wodnych dla rodzin z najmłodszymi miłośnikami wodnych kąpieli. Odnośnie drugiego miejsca rozważane są różne koncepcje, jednak najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest Park Solidarności.

Jeżeli wspomniane nowości uda się zrealizować, Gmina Trzebnica zyska kolejną atrakcję zachęcającą do osiedlania się w niej przez młode rodziny poszukujące przyjaznego miejsca do życia, a obecni mieszkańcy znów będą mogli spędzać czas ze swoimi pociechami w nowoczesnych przestrzeniach aktywizujących dzieci i młodzież do ruchu na świeżym powietrzu. Wodne place zabaw będą też bez wątpienia ukojeniem podczas upalnych dni, których w ostatnich latach nie brakuje w naszym klimacie.

14.jpeg 15.jpeg

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności