Z życia miastastrona_dzieje_sie.png powrot.pngPowrót

Nowe miejsce relaksu i rekreacji w Trzebnicy

 

Kolejne miejsce w Trzebnicy stanie się przyjazne dla dzieci, rodzin oraz mieszkańców, którzy w sposób aktywny zechcą spędzić swój wolny czas. Teren sąsiadujący z ul. Czereśniową oraz Malinową zostanie zagospodarowany, a powstaną tam m.in.: edukacyjny plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej i badmintona, boisko do koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej, a także boisko do piłki nożnej i siłownia plenerowa.

Inwestycje wykonuje firma FreeKids A. Gąsiorek, Z. Andruszewski z Trzęsowic. Termin zakończenia realizacji to wakacje 2019 r.

- Mamy kolejne miejsce w  mieście, który zasługuje na uwagę ze względu na znaczący rozwój mieszkalnictwa w tym terenie. W tym miejscu powstało wiele nowych domów jednorodzinnych i osiedli mieszkaniowych. Wierzę, że zaproponowane przeze mnie inwestycje umilą mieszkańcom czas wolny, a także pozwolą na rekreację i lepszą integrację z sąsiadami – powiedział burmistrz i dodał: - Poświęciłem dużo sił i energii, by pozyskać te tereny od Krajowego Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, właśnie z myślą o rozpoczętych inwestycjach. Z tym większą przykrością muszę stwierdzić, że są takie osoby jak redaktor gazety reklamowej „Nowa” Daniel Długosz oraz radni opozycyjni, którzy po raz kolejny torpedują moje działania na rzecz Gminy Trzebnica, a tym samym jej mieszkańców. Piszą oni pisma do wspomnianego wyżej KOWR. W ich treści znajdują się zarzuty o m.in. moją bierność i brak inwestycji we wspomnianym miejscu w ostatnich latach. Pozwolę sobie im przypomnieć, że prowadzę zrównoważony rozwój Gminy Trzebnica. We wspomnianym przez nich czasie przeprowadziłem ponad 800 priorytetowych i niezbędnych inwestycji, układających się w przemyślaną przeze mnie strategię długofalowego rozwoju. W tym czasie wykonaliśmy również projekt zagospodarowania wspomnianego terenu przy ul. Czereśniowej oraz rozstrzygnęliśmy przetarg. W krótkim okresie, mieszkać będzie tu blisko 3 tys. osób. Na tej podstawie podjąłem decyzję, że to odpowiedni moment, by zapewnić im oraz ich dzieciom miejsce relaksu, rozrywki, sportu i integracji mimo przeszkód i rzucania kolejnych kłód pod nogi w szczególności przez redaktora Długosza oraz radnych opozycyjnych.   

Warto przypomnieć, że wcześniej, w trosce o bezpieczeństwo zamieszkujących bloki przy ul. Oleśnickiej, powstała tu ścieżka pieszo-rowerowa, która wkrótce zostanie oświetlona. Już niebawem postawiona zostanie również wiata postojowa, a komunikacja miejska poszerzona o ten właśnie przystanek. Przypomnijmy także, że wiele terenów Trzebnicy przeszło kompletną modernizację. Warto tu wspomnieć m.in. o ul. 3 Maja (gdzie powstał kompleks edukacyjny wraz ze Szkołą Muzyczną, Szkołą Podstawową nr 2, żłobkiem i przedszkolem, obiektem sportowo rekreacyjnym czy budowaną halą sportowo-widowiskową), Parku Solidarności, terenach Stawów i Lasu Bukowego, a także obecnie modernizowanej Winnej Góry. Kolejna planowana inwestycja w rekreację to modernizacja Parku Miejskiego.

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności