O okolicy strona_mapa.png powrot.pngPowrót
strona_gmina.png Dolina Baryczy

strona_gmina.png

   

Zaledwie pięćdziesiąt kilometrów na północny wschód od Wrocławia rozciąga się Dolina Baryczy – królestwo ptaków, największy kompleks stawów w Europie, jeden z najbardziej urokliwych miejsc Polski. Ten prawdziwy raj dla miłośników przyrody pozostaje wciąż nieodkryty.

Nad rzeką Barycz wśród pól, łąk i lasów od wieków budowano wielkie stawy rybne. Ta unikalna mozaika środowisk stała się ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Bogaty świat przyrody sąsiaduje tu z równie ciekawymi, co mało znanymi zabytkami kultury. Dolina Baryczy to największy w Polsce ornitologiczny rezerwat „Stawy Milickie” – prawdziwy ptasi raj i wymarzone miejsce do birdwatchingu. To wiekowe aleje dębowe, niedostępne olchy, kwieciste łąki i pełne życia wody, zachęcające do uprawiania turystyki przyjaznej przyrodzie. To również unikatowe domy z rudy darniowej, szachulcowe kościoły i zabytkowe, choć ciągle działające jazy – ślady po dawnych mieszkańcach tych ziem. Obserwując przyrodę możesz poczuć się tu jak na filmach Davida Attenborough, będąc równocześnie w środku cywilizowanej Europy. W Dolinie Baryczy naprawdę jesteś blisko przyrody!

 

Amatorom jazdy rowerem Dolina Baryczy proponuje liczne ścieżki rowerowe, niektóre poprowadzone są trasą byłej kolejki wąskotorowej.

Odległość z Trzebnicy do Milicza to 31,6 km. Trasę można pokonać samochodem , rowerem lub autobusem kierując się drogą krajową numer 15.

Natomiast gdyby ktoś rozpoczął swoją podróż z Wrocławia to powinien kierować się drogą krajową numer 5 do Trzebnicy a później włączyć się w drogę krajową numer 15 Trzebnica-Milicz.

Odległość z Wrocławia do Milicza to 56,4 km.

   

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności