Trasy rowerowe kategoria_trasy.png powrot.pngPowrót

Trzebnica stawia na rozwój infrastruktury rowerowej po przez budowę nowych ścieżek oraz miejsc postojowych dla osób spędzających swój wolny czas na rowerze. W ostatnich latach wybudowano ok 25 kilometrów gminnej rowerostrady w ramach projektu "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica" . Łącznie powstało 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych. Koszt budowy to ponad 11 mln zł.

Wzgórza Trzebnickie znane są wśród kolarzy jako miejsce idealne do treningu ze względu na różnorodność terenu. Na terenie miasta organizowane są cykliczne zawody kolarskie dla amatorów i profesjonalistów. W ramach imprez organizowane są również wyścigi kolarskie dla dzieci.

Również turyści dostrzegają walory okolic Trzebnicy wybierając trasy biegnące łagodnymi wzniesieniami Wzgórz Trzebnickich. Trasy rowerowe biegnące po mieście Trzebnica zostały wytyczone w taki sposób aby korzystający z nich rowerzyści mogli poznać uroki miasta i jego zabytki w sposób bezpieczny i zorganizowany.

Poniżej mogą Państwo znaleźć opisy tras rowerowych przebiegających przez naszą gminę. Dodatkowo możecie Państwo skorzystać z mapy interaktywnej na której naniesiony został dokładny przebieg każdej z tras.

Ścieżki-rowerowe.jpeg