Trasy piesze kategoria_trasy.png powrot.pngPowrót

Trasy biegowo-spacerowe po Lesie Bukowym

 

Ulubionym miejscem spacerów, wycieczek i czynnego odpoczynku dla mieszkańców i gości przyjezdnych jest położony na południowych obrzeżach miasta Las Bukowy. Las przeplatany jest licznymi ścieżkami turystycznymi, oznakowanymi specjalnymi tabliczkami informacyjnymi oraz wyposażonymi w liczne elementy małej architektury. Ścieżki prowadzą do Drogi Krzyżowej i Leśnego Kościółka, w którym w niedzielę i święta odprawiane są Msze św. Ścieżki po Lesie Bukowym - wzorowane na planie sprzed I wojny światowej zostały odnowione, utwardzone, oznakowane specjalnymi tablicami i podzielone na dróżki historyczne, zdrowia oraz dydaktyczno-przyrodnicze, mające przyczynić się do lepszego zrozumienia życia lasu, pokazania ciekawostek przyrodniczych, miejsc występowania gatunków chronionych, osobliwości przyrody ożywionej i nieożywionej lasu.

W pobliżu lasu znajdują się stawy trzebnickie. Okolice lasu mają niepowtarzalny urok o każdej porze roku. Teren ten był częścią uzdrowiska, o czym więcej przeczytać można w dziale Tradycje uzdrowiskowe.

Droga Krzyżowa w Lesie Bukowym ufundowana została w XVIII w. przez opatkę klasztoru Zofię Korycińską. Kapliczki mają kształt graniastosłupa z pochyłym dwuspadowym dachem, mają wyraźne podobieństwo stylowe do wybudowanego na przełomie XVII i XVIII w. klasztoru. 

trasy.jpeg
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności