Trasy piesze kategoria_trasy.png powrot.pngPowrót
 

 

Szlak oznaczony kolorem żółtym poprowadzony z Obornik Śląskich do Trzebnicy o długości ok. 11 km.

 

- 0 km -Trasę rozpoczynam w Obornikach Śląskich przed dworcem PKP stamtąd kierujemy się na wschód poza miasto w stronę Kowalskiej Góry.

- 4,5 km - Ze wzniesienia polną drogą kierujemy się do Wilczyna i na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 340 skręcamy w lewo , a następnie po kilkudziesięciu metrach w prawo. Kierujemy się prosto aż do skrzyżowania wiejskich dróg gdzie skręcamy w prawo i polną drogą jedziemy do Mienic.

- 7,5 km -W Mienicach na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i kierujemy się na północ na Dolnośląski Szczyt a z niego do wsi Węgrzynów.

- 9 km -W Węgrzynowie wjeżdżamy na drogę asfaltową i kierujemy się do Trzebnicy.

- 11 km -Idąc do Trzebnicy przechodzimy pod wiaduktem a następnie kilka metrów dalej skręcamy w prawo w polną drogę. Na niej na kolejnych dwóch skrzyżowaniach ścieżek skręcamy w prawo i wchodzimy do Piekielnego Wąwozu, którym dochodzimy do ulicy Ogrodowej.  Dalej kierujemy się w stronę kościoła pw. Piotra i Pawła znajdującego się w pobliżu Rynku. Następnie ulicą Kościelną kierujemy się w stronę Urzędu Miasta. Idziemy do sygnalizacji świetlnej i skręcamy w prawo a następnie w lewo w ul. Jana Pawła II. Idziemy wzdłuż tej ulicy i dochodzimy do ul. Henryka Brodatego. Skręcamy w lewo a następnie wchodzimy w ul. Piwniczną. Po kilkunastu metrach zchodzimymy w ścieżkę prowadzącą nas na Kocią Górę. Ścieżka prowadzi nas do kolejnego skrzyżowania z ul. H. Brodatego. Idziemy prosto ul. Czereśniową mijając Rotundę Pięciu Stołów. Na końcu ulicy przechodzimy przez ul. Oleśnicką i wchodzimy do lasu. Tam leśna ścieżką dochodzimyamy do kościółka Leśnego pw. Czternastu św Wspomożycieli skąd kierujemy się dalej w stronę basenu gdzie kończy się nasz szlak.

 

 

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności