Trasy piesze kategoria_trasy.png powrot.pngPowrót
  kategoria_trasy.png  

Kocia Ścieżka

  kategoria_trasy.png  

 

 

 

W naszym mieście, w Trzebnicy znajduje się Winna Góra, potocznie zwana przez mieszkańców Kocią Górą lub Kociakiem. Badania turystyczne naszego miasta potwierdziły również, że jednym z symboli kojarzącym się z Trzebnicą jest właśnie kot. Postanowiliśmy wykorzystać ten doskonały sympatyczny motyw, jako atrakcję skierowaną do najmłodszych mieszkańców, ale i turystów. W mieście, w kilku miejscach pojawiły się rzeźby kotów i wspólnie połączone dały początek nowej atrakcji – kociej ścieżce po mieście.

IMG_0003.jpeg

 

Aquarius.jpeg

Pierwsze rzeźby pojawiły się w samym Rynku. To tam spotkamy parę kotków Kociogórka i Lubuszkę. Przed wejściem do naszego Aquaparku siedzi Aquarius. Natomiast w Parku Solidarności spotkamy się z Nastroszkiem  między stawami ze Stawciem, Mruczysław,em który swoją siedzibę ma na nowym deptaku przy ul. Daszyńskiego, Filemonem i Bonifacym przy wejściu do GCKiS, Trzebniczkiem przy Urzędzie Miejskim, a także z Diabetesem znajdującym się przy Gminnym Centrum Medycznym ZDRÓJ.

 

 

 

Kocia ścieżka po naszym mieście to zabawa skierowana do dużych i małych. Po znanych i nieznanych miejscach oprowadza wszystkich Super Kot. Uczestnicy na ścieżce napotkają rzeźby kotków i odszukają specjalne ślady w różnych ciekawych miejscach i zakątkach. Na mieście umieszczono również tablice informujące o trasie ścieżki. Uczestnikami zabawy mogą być dzieci i młodzież, rodzice, dziadkowie, całe rodziny, ale i odwiedzający miasto goście czy turyści. Włączając do zabawy dodatkowo fantazję można przejść trasę w różnych kierunkach, bo koty jak wiadomo chodzą swoimi drogami lub wykonać przygotowane zadanie przy każdym punkcie. A sam udział rodziców, dziadków to dodatkowo poświęcony czas dzieciom w zabieganych czasach.

IMG_8420.jpeg

 

tablice kocia ścieżka_1.jpeg

Głównym celem utworzenia ścieżki i stworzenia zabawy miejskiej było pobudzenie lokalnej społeczności w tym najmłodszych mieszkańców, we włączanie się w spotkania z nową maskotką miasta i jednocześnie utożsamianie z bohaterem miasta – Super Kotem.  Chcemy, aby ta ścieżka była żywa, uczyła, bawiła i rozwijała wyobraźnię.

 
 
 
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności