Trasy rowerowe kategoria_trasy.png powrot.pngPowrót
 

Szlak oznakowany kolorem niebieskim o długości ok.70 km poprowadzony przez najwyższe partie wzgórz trzebnickich

 

- 0KM - Trasę rozpoczynamy w miejscowości Strupina w której znajduje się pierwsze wzniesienie na naszej trasie - Wzgórze Stupińskie (155m n.p.m.).

 Dalej kierujemy się drogą na południe w stronę Górowa. W Górowie jedziemy  wzdłuż jeziorka drogą na południe. Przy rozwidleniu dróg na końcu wsi skręcamy w prawo i kierujemy się do skrzyżowania na którym skręcamy w lewo i jedziemy w stronę wsi Bagno.

- 8KM - Z Bagna kierujemy się prosto do miejscowości Osolin. Dojeżdżamy do skrzyżowania w Osolinie znajdującego się przy budynku szkoły przez które przejeżdżamy i kierujemy się do stacji PKP w Osoli. Tam drogą biegnącą wzdłuż linii kolejowej jedziemy do Obornik Śląskich.

- 17KM - W Obornikach Śląskich dojeżdżamy do ul. Józefa Piłsudskiego którą kierujemy się w stronę ronda. Na rondzie zjeżdżamy w ulicę Kardynała Wyszyńskiego, a następnie skręcamy w prawo w ul. A Mickiewicza i po chwili w lewo w ul. Władysława Orkana. Następnie musimy skręcić w prawo w ul. Kasztanową którą dojeżdżamy do ul. Prusickiej gdzie skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę wsi Kuraszków. We wschodniej części Obornik Śląskich poprowadzony jest żółty szlak pieszy, który umożliwia wjazd na Kowalską Górę (247 m n.p.m).

- 21KM - Przejeżdżamy przez wieś Kuraszków a po minięciu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego parę metrów dalej skręcamy w prawo kierując się na Górę Gnieździec (226 m n.p.m.). Polną drogą dojeżdżamy do trasy asfaltowej i skręcamy w prawo, następnie docieramy do skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo i jedziemy do Przecławic. Z Przecławic jedziemy w stronę Rzepatowic gdzie przy wjeździe do wsi skręcamy w prawo kierując się do Malczowa.

- 30KM - W Malczowie dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo kierując się w stronę Trzebnicy. Prezd skrzyżowaniem z drogą wojewódzką należy skręcić w prawo w  polną drogę która poprowadzi nas w kierunku Ciemnej Góry (258 m n.p.m.). Zawracając wracamy na drogę asfaltową i kierujemy się do skrzyżowania z drogą wojewódzką. Skręcamy w lewo i podjeżdżamy pod Farną Górę (257 m n.p.m)

33KM - Do Trzebnicy wjeżdżamy ulicą Obornicką którą dojeżdżamy do ronda na którym zjeżdżamy w drugi zjazd a następnie kierujemy się do trzebnickiego rynku. Stamtąd jedziemy wzdłuż ulicy Daszyńskiego aż do świateł na których skręcamy w prawo a następnie przy kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w ul. Jana Pawła II znajdującą się przy bazylice św. Jadwigi i klasztorze sióstr boromeuszek.

Ul. Jana Pawła II dojeżdżamy do ul. Henryka Brodatego prowadzącą wzdłuż Winnej Góry zwanej potocznie Kocią Górą (217 m n.p.m.). Dojeżdżając do końca Ulicy na skrzyżowaniu skręcamy w ul. Czereśniową, którą dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Oleśnicką i skręcamy w lewo kierując się do Raszowa.

Przejeżdżając przez Raszów dojeżdżamy do skrzyżowania na którym skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę Brochocina a następnie do Taczowa Wielkiego.

37KM - Przejeżdżamy Przez Taczów Wielki a następnie dalej przejeżdżamy przez skrzyżowanie w stronę Czachowa i przy kolejnym skrzyżowaniu kierując się prosto. Z Czachowa kierujemy się w stronę Sędzic gdzie na drugim skrzyżowaniu skręcamy w prawo i po kilkunastu metrach droga asfaltowa zmienia się w drogę polną którą dojeżdżamy do wsi Sucha Mała i ponownie wjeżdżamy na drogę asfaltową prowadzącą nas do wsi Tarnowiec.

46KM - Na skrzyżowaniu w Tarnowcu skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę Zawoni. W Tarnowcu poprowadzony jest również szlak trzebnickiej Pętli Rowerowej który umożliwia wjazd na Wzgórze Cielętnik (245 m n.p.m).

49KM - Wjeżdżając do Zawoni skręcamy na skrzyżowaniu w prawo i kierujemy się do kolejnego skrzyżowania na którym skręcamy w lewo i jedziemy drogą w stronę wsi Grochowa.

55KM - Po wyjeździe z miasta skręcamy w prawo w drogę leśną którą dojedziemy do skrzyżowania z drogą utwardzaną nawierzchnie i skracamy w prawo kierując się do następnego skrzyżowania na którym również skręcamy w prawo. Jedziemy w stronę południową(ok1km) i docieramy do kolejnego skrzyżowania na którym skręcamy w prawo,nieopodal znajduje się ostatni szczyt na naszej trasie – Zielony Szczyt (240 m n.p.m).

70KM - Dalej szlak prowadzi w stronę wsi Malerzów i przez Bukowinkę do Grabna Wielkiego

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności