Trasy rowerowe kategoria_trasy.png powrot.pngPowrót
 

Międzynarodowy Szlak Rowerowy Adriatyk – Bałtyk Euro Velo (R9) oznaczony jest kolorem zielonym. Opisywany odcinek tego szlaku z Wrocławia do Rudy Sułowskiej ma ok 46 KM długości.

- 0 KM - Trasę rozpoczynamy z Wrocławskich Pawłowic. Aby się tam dostać można skorzystać z kursującego szynobusu który zatrzymuje się na na tych stacjach(?odnośnik?)

Warto pamiętać iż trasa ta przebiega drogą szosową i pomimo łagodnego charakteru należy zachować ostrożność na przejeżdżające auta.

Aby dostać się na trasę R9 kierujemy się w stronę zespołu pałacowego należącego do Akademii Rolniczej, dalej dojeżdżamy do skrzyżowania ulic Pawłowickiej z Widawską i skręcamy w lewo. Wyjeżdżamy z Wrocławia i kierujemy się w stronę Pasikurowic. Mijamy łącznik Długołęka oraz drogę S8.

Przejeżdżając przez wieś Ramiszów docieramy do rozjazdu na którym skręcamy w lewo  a następnie kierujemy się w stronę wsi Pasikurowice. Należy zachować ostrożność przy przejeździe kolejowym znajdującym się za wsią Ramiszów.

- 5,2 KM - Przejeżdżamy wzdłuż Pasikurowic główną drogą w stronę Siedlec.

- 7,2 KM - Dojeżdżamy do Siedlec skąd kierujemy się dalej w stronę Godzieszowa. Należy zachować ostrożność przy przejeździe kolejowym znajdującym się we wsi Siedlec.

Dalej przejeżdżamy przez wieś Godzieszów kierując się w stronę Skarszyna.

- 11.3 KM - W Skarszynie na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Głuchowa Górnego

- 15 KM - W Głuchowie Górnym dojeżdżamy do skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo kierując się prosto w stronę Trzebnicy gdzie kończymy pierwszy etap wycieczki.

- 23 KM - Wjeżdżając do Trzebnicy należy zachować ostrożność z powodu dużego ruchu samochodowego. Ul. Henryka Brodatego , ks. Bochenka oraz ul. Daszyńskiego są najbardziej ruchliwymi ulicami miasta na których szczególnie trzeba uważać.

Wjeżdżamy do trzebnicy ul. Oleśnicką a następnie skręcamy w ul. Czereśniową którą dojeżdżamy do ul. Henryka Brodatego. Przy złączeniu tych ulic znajduje się średniowieczna rotunda związana z życiem i działalnością św. Jadwigi. Skręcamy w lewo a po prawej stronie możemy zauważyć Kocią Górę. Po chwili należy zjechać w lewo w ulicę Jana Pawła II. Jedziemy nią do ul. Ks. W. Bochenka mijając po drodze Ołtarz Polowy, Plebanię, Dom Pielgrzyma oraz Bazylikę z klasztorem. Na końcu ulicy skręcamy w prawo a następnie na światłach w lewo w ul. Daszyńskiego. Po niewielkim podjeździe na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w ul. Polną  którą jedziemy prosto. Ulica Polna w pewnym momencie z szosy zmienia si ę w drogę polną, którą przecina dawna trasa kolejki wąskotorowej. Następnie znów wjeżdżamy na drogę asfaltową i znajdujemy się we wsi Nowy Dwór.

- 25 KM - Z Trzebnicy wyjeżdżamy w stronę wsi Nowy Dwór w której przy rozwidleniu drogi skręcamy w prawo a następnie kierujemy się prostą drogą w stronę Koniowa. Jest to prosta i przyjemna trasa w trakcie której mijamy wsie Brzyków oraz Domanowice. Nie występują tu żadne podjazdy a większość trasy ma charakter zjazdu. Trasa ta prowadzi przez drogę szosową i  jest bezpieczna ze względu na bardzo mały ruch samochodowy.

- 33 KM - Dalej z Koniowa trasa prowadzi w stronę Stawów Milickich wchodzących w skład Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Wyjeżdżając z Koniowa zjeżdżamy z szosy i wjeżdżamy na teren parku krajobrazowego. Jest to jeden z najciekawszych odcinków trasy R9 Wrocław-Poznań

- 34 KM - Wjeżdżając na teren Parku Krajobrazowego mijamy stawy Koniowskie i kierujemy się szlakiem przez las.

- 38 KM - Po drodze napotykamy na skrzyżowanie ścieżek leśnych które przejeżdżamy kierując się dalej na północ. 

4 km dalej przejeżdżamy przez Jaz Niezgoda nad rzeką Barycz, dalej trasa prowadzi nas w kierunku drogi asfaltowej.

(Ze względu na wąską kładkę na Jazie Niezgoda (0,75 cm) rowerzystom z wypchanymi sakwami bądź wózkiem zaleca się objazd szlaku R9 szlakiem czarnym w prawo do Łąki i dalej szlakiem niebieskim do Rudy Sułowskiej)

 - 44 KM - Wjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 439 i kierujemy się na wschód.

 Po ok 2 km skręcamy w lewo do Rudy Sułowskiej wjeżdżając tym samym na teren Rezerwatu Stawów Milickich.

 

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności