Trasy rowerowe kategoria_trasy.png powrot.pngPowrót
 

Szlak o długości 34 km, ma charakter pętli oznaczony kolorem niebieskim.

 

0km - Trasę rozpoczynamy w Obornikach śląskich z  których kierujemy się w stronę Kuraszkowa.

- 3,5KM - Przejeżdżamy przez wieś Kuraszków a po minięciu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego parę metrów dalej skręcamy w prawo kierując się na Górę Gnieździec. Polną drogą dojeżdżamy do trasy asfaltowej i skręcamy w prawo, następnie docieramy do skrzyżowania gdzie skręcamy w lewo i jedziemy do Przecławic.

8KM - Z Przecławic jedziemy w stronę Rzepotowic gdzie przy wjeździe do wsi skręcamy w prawo kierując się do Malczowa.

- 11KM - W Malczowie dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo kierując się w stronę Trzebnicy.

16,1KM - Do Trzebnicy wjeżdżamy ulicą Obornicką którą dojeżdżamy do ronda na którym zjeżdżamy w drugi zjazd a następnie kierujemy się do trzebnickiego rynku. Stamtąd jedziemy wzdłuż ulicy Daszyńskiego aż do świateł na których skręcamy w prawo, a następnie przy kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w ul. Jana Pawła II znajdującą się przy bazylice św. Jadwigi i klasztorze sióstr boromeuszek.

Ul. Jana Pawła II dojeżdżamy do ul. Henryka Brodatego prowadzącą wzdłuż Winnej Góry zwanej potocznie Kocią Górą. Dojeżdżając do końca Ulicy na skrzyżowaniu skręcamy w ul. Czereśniową, którą dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Oleśnicką i wjeżdżamy do Lasu Bukowego w którym dojeżdżamy do kościółka leśnego a następnie zielonym szlakiem w kierunku Raszowa a następnie Brochocina.

- 20,6KM - W Brochocinie dojeżdżamy do skrzyżowania na którym skręcamy w prawo i kierujemy się do Machnic. W machnicach dojeżdżamy do końca wsi i na skrzyżowaniu skręcamy w stronę Wysokiego Kościoła. Z wysokiego kościoła wjeżdżamy na ścieżkę reowerową biegnącą wzdłuż drogi krajowej nr 5., dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w prawo w strone Piotrkowiczek. Dalej przejeżdżamy przez wieś Mienice i kierujemy się w stronę Wilczyna.

30,1KM - W Wilczynie dojeżdżamy do skrzyżownie z drogą wojewódzką nr 340, którą przecinamy i wjeżdżamy w polną drogę która doprowadzi nas do końca naszej trasy do Obornik Śląskich.

32,6KM - Dojeżdżamy do Obornik Śląskich gdzie kończymy naszą trasę

 

Dzięki temu iż szlak ma charakter pętli możecie rozpocząć trasę w dowolnym jego punktcie.

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności